روشنی والیہ

وکیپیڈیا توں
Jump to navigation Jump to search
جم (2002-09-20) 20 ستمبر 2002 (عمر 16)
الہ آباد، اتر پردیش، بھارت
وسوں ممبئی، مہاراشٹر، بھارت
کون اے بھارتی
کِتہ بال اداکارہ
کم کرݨ دے سال 2012–ہن تک
وڈے کم بھارت کا ویر پتر– مہارانا پرتاپ

روشنی والیا (جنم 20 ستمبر 2002, الہ آباد، اتر پردیش) اک بھارتی بال اداکارہ ہے۔

والیا نے اپنے کیریئر دی شروعات ٹیلیوژن اشتہاربازی نال کیتی اتے پہلے ٹیلیوژن شوٕ میں لکشمی اس آنگن کی وچّ اداکاری کیتی۔ بعد وچّ، اسنے کئی شوآں بھارت کا ویر پتر- مہارانا پرتاپ ، گمراہ: اینڈ آف انوسینس اتے یہ وعدہ رہا وچّ کم کیتا۔

جیون اتے کیریئر[لکھو]

روشنی والیا دا جنم 20 ستمبر 2001 نوں[1][2] الہ آباد، اتر پردیش، بھارت وچّ ہویا۔ ایہہ اس سمیں ممبئی وچّ رہندی ہے۔[3] اس دی اک بھین، نور والیا، جو اس توں وڈی ہے۔[4] والیا دا نانا اک فوجی افسر ہے۔[5]

والیا نے اپنے کیریئر دی شروعات ٹیلیوژن توں کیتی۔ اسنے لائف اوکے اپر آؤن والے اک ناٹک وچّ "میں لکشمی تیرے آنگن کی" وچّ بطور جیانا کردار نبھائیا۔[6] بعد وچّ، اسنے لائف اوکے تے دوجے ناٹک "رنگا رنگا روجیز"، وچّ سمیر سونی دا کردار ادا کیتا۔ [7] 2014 وچّ، والیا نے "بھارت کا ویر پٹے: مہارانا پرتاپ" وچّ مہارانا پرتاپ دی پہلی بیوی مہارانی اجابدے دا مکھ کردار نبھائیا۔[8]

[9][10][11]

فلموگرافی[لکھو]

ٹیلیوژن[لکھو]

سرلیکھ
سال
کردار
چینل
نوٹس
میں لکشمی تیرے آنگن کی
2012 جیانا
لائف اوکے
رنگا رنگا روجیز
2014 میتری
لائف اوکے منی ٹیوی سیریز
بھارت کا ویر پتر: مہارانا پرتاپ
2014 مہارانی اجابدے
سونی ٹیوی
مکھ کردار
یہ وعدہ رہا 2015 سروی
زی ٹیوی
مکھ کردار

فلماں[لکھو]

filفلم سال کردار
مائی فرینڈ گنیشا 4 2012
مچھلی جل کہ رانی ہے

2014 گڈی
فرنگی

حوالے[لکھو]

  1. "'Yeh Vaada Raha' best B-day gift from god: Roshni Walia". Zee News. http://zeenews.india.com/entertainment/idiotbox/yeh-vaada-raha-best-b-day-gift-from-god-roshni-walia_1718556.html. Retrieved on 18 September 2015. 
  2. "‘Yeh Vaada Raha’ best B-day gift from god: Roshni Walia". The Indian Express. 9 September 2015. http://indianexpress.com/article/entertainment/television/yeh-vaada-raha-best-b-day-gift-from-god-roshni-walia. Retrieved on 18 September 2015. 
  3. "Roshini Walia in Deeparaj's next". The Times of India. http://timesofindia.indiatimes.com/entertainment/hindi/bollywood/news-interviews/Roshini-Walia-in-Deeparajs-next/articleshow/12144120.cms. Retrieved on 18 September 2015. 
  4. "Raksha Bandhan Special: ‘Maharana Pratap’ fame Roshni Walia and her sister tie rakhi to each other". Daily Bhaskar. http://daily.bhaskar.com/news/ENT-TV-raksha-bandhan-special-maharana-pratap-fame-roshni-walia-and-her-sister-tie-rakh-5096496-PHO.html. Retrieved on 18 September 2015. 
  5. "Young girls in big roles". Deccan Chronicle. http://www.deccanchronicle.com/140614/entertainment-tvmusic/article/young-girls-big-roles. Retrieved on 18 September 2015. 
  6. "Roshni Walia to play Arjun-Lakshmi’s daughter". http://timesofindia.indiatimes.com/entertainment/hindi/tv/news-interviews/Roshni-Walia-to-play-Arjun-Lakshmis-daughter/articleshow/15604541.cms. 
  7. "Roshni Walia to play Samir Soni’s daughter!". http://daily.bhaskar.com/article/ENT-roshni-walia-to-play-samir-sonis-daughter-4289177-NOR.html. 
  8. "Jannat Zubair & Roshani Walia in Maharana Pratap". http://timesofindia.indiatimes.com/entertainment/hindi/tv/news-interviews/Jannat-Zubair-Roshan-Walia-in-Maharana-Pratap/articleshow/31466385.cms. 
  9. "Indian Telly Awards 2014 - Popular". http://tellyawards.indiantelevision.com/tellyawards/2014/index/pages/popular. 
  10. "Indian Telly Awards 2014 - Nominees". http://tellyawards.indiantelevision.com/tellyawards/nominees/winners. 
  11. "ZEE TV to jig schedule for ‘Yeh Vaada Raha’ launch". http://www.media247.co.uk/bizasia/zee-tv-to-jig-schedule-for-yeh-vaada-raha-launch-2015.