پاکستان وچ نیوز ٹی وی چینلز

آزاد انسائیکلوپیڈیا، وکیپیڈیا توں
Jump to navigation Jump to search

ایہ پاکستان وچ ٹیلی ویژن نیوز چینلز د‏‏ی لِسٹ ا‏‏ے جیہڑے وکھو وکھ بولیاں دے چینلز نیں ۔ ایہناں دی بولی ، ہیڈکوارٹر تے بݨݨ دی تریخ درج اے ۔

نیوز ٹی وی چینلاں دی لِسٹ[لکھو]

چینل بولی چلیا ہیڈکوارٹر حوالا
7 نیوز اردو 2016 لہور [۱]
نیوز ایچ ڈی 4 2018 [۲]
92 نیوز 6 فروری 2015 [۳]
آج نیوز 23 مارچ 2005 کراچی [۴]
اب تک نیوز 19 اپریل 2013 [۵]
اپنا نیوز 14 اکتوبر 2004 [۶]
اے آر وائے نیوز 26 ستمبر 2004 [۷]
بول نیوز 25 دسمبر 2016 [۸]
کیپٹل ٹی وی 10 اپریل 2013 اسلام آباد [۹]
چینل فائیو 2008 لہور [۱۰]
سٹی 41 6 جون 2016 فیصل آباد [۱۱]
سٹی 42 2008 لہور [۱۲]
ڈان نیوز 25 مئی 2007 کراچی [۱۳]
دن نیوز 2005 لہور [۱۴]
دنیا نیوز 1 دسمبر 2008 [۱۵]
ایکسپریس نیوز 1 جنوری 2008 کراچی [۱۶]
جیو نیوز مئی 2002 [۱۷]
جی این این 14 اگست 2018 [۱۸]
جی ٹی وی نیٹ ورک 30 اگست 2018 [۱۹]
ہم نیوز 11 مئی 2018 اسلام آباد [۲۰]
انڈس نیوز انگلش نومبر 2018 لہور [۲۱]
کے ٹی این نیوز سندھی اکتوبر 2007 حیدر آباد
خیبر نیوز پشتو اگست 2007 پشاور [۲۲]
لہور نیوز اردو 1 فروری 2017 لہور [۲۳]
میٹرو ون نیوز 2006 کراچی
نیو نیوز 15 مئی 2015 لہور [۲۴]
نیوز ون 27 نومبر 2007 [۲۵]
پی ٹی وی نیوز اردو 14 اگست 2007 اسلام آباد [۲۶]
پی ٹی وی ورلڈ انگلش 29 جنوری 2013 [۲۷]
پبلک نیوز اردو 24 جون 2018 لہور [۲۸]
پنجاب ٹی وی پنجابی 2007 لہور
پی این این نیوز پنجابی 1 جنوری 2021 لہور
سماء ٹی وی اردو 8 دسمبر 2007 کراچی [۲۹]
سندھ ٹی وی سندھی اکتوبر 2004 [۳۰]
ٹائم نیوز جون 2020 [۳۱]
سچ ٹی وی اردو 23 مارچ 2010 اسلام آباد [۳۲]
وی ایس ایچ نیوز بلوچی 2004 کراچی [۳۳]
وقت نیوز اردو 2007 لہور [۳۴]

ہور دیکھو[لکھو]


حوالے[لکھو]

  1. "7 News". http://www.7newspk.tv/. 
  2. "Pakistan's first current affairs channel, Channel 4 launched – Pakistan Today". https://www.pakistantoday.com.pk/2018/10/23/pakistans-first-current-affairs-channel-channel-4-launched/. 
  3. "About Us | 92 News HD". 19 June 2015. http://92newshd.tv/about-us/. 
  4. "Aaj.TV " Television " News and Media " Dmoz Pakistan::Pakistan Web Directory". http://dmoz.pk/News-and-Media/Television/Aaj-TV-l11.html. 
  5. "Abb Takk News" (in en). https://pakistan.mom-rsf.org/en/media/detail/outlet/abb-takk-news/. 
  6. "Apna TV Network". 25 July 2011. http://www.apna.tv/news/text_pages.asp?item=apna. 
  7. "ARY News". http://www.dishnetwork.com/content/whats_on_dish/international/channels/index.asp?NetwID=51211. 
  8. "BOL Network boss promises biggest ever corporate launch – Journalism Pakistan" (in en). http://www.journalismpakistan.com/news-detail.php?newsid=1412. 
  9. Tribune.com.pk (5 May 2013). "Blurred vision: Where is Pakistani television headed?" (in en). https://tribune.com.pk/story/543008/blurred-vision/. 
  10. "Cabinet expertise comptable Antibes" (in fr-FR). https://channel-5.tv/. 
  11. "City 41". http://www.city41.tv/. 
  12. "City42 | Lahore's First & Only City Specific News Channel" (in ur). https://www.city42.tv/home-page. 
  13. "Dawn News Live Stream | Tv.com.pk". http://dawnnews.tv.com.pk/. 
  14. "Welcome to Din News" (in ur). http://din-news.com/. 
  15. Ali, Umer (29 March 2018). "Faking news: The dark side of news media" (in en). https://herald.dawn.com/news/1154066. 
  16. Dawn.com (2 July 2012). "Express Media Group" (in en). https://www.dawn.com/2012/07/02/express-media-group-2/. 
  17. Dawn.com (20 June 2014). "Pemra suspends Geo Entertainment, ARY News licenses" (in en). http://www.dawn.com/news/1114066. 
  18. Bukhari, Muhammad Faran (7 May 2018). "Food 'giant' Gourmet set to launch TV channel" (in en-US). https://profit.pakistantoday.com.pk/2018/05/07/food-giant-gourmet-set-to-launch-tv-channel/. 
  19. writer, Copy (31 August 2018). "GTV News Channel Launched" (in en-US). https://pakistanmediaupdates.com/gtv-news-channel-launched-9185.html. 
  20. Tirmizi, Farooq (14 August 2019). "How Hum Networks rose to become one of the biggest names in Pakistani entertainment" (in en-US). https://profit.pakistantoday.com.pk/2019/08/14/how-hum-networks-rose-to-become-one-of-the-biggest-names-in-pakistani-entertainment/. 
  21. "Aftab Iqbal to Open his Own News Channel" (in en-US). 14 April 2018. https://www.researchsnipers.com/aftab-iqbal-to-open-his-own-news-channel/. 
  22. "Home" (in en-US). 8 June 2016. https://khybernews.tv/. 
  23. "Lahore News" (in ur). https://lahorenews.tv/. 
  24. "Neo TV Channel is Going to Launch on May 15, 2015" (in en-US). 4 May 2015. https://pakistanmediaupdates.com/neo-tv-channel-is-going-to-launch-on-may-15-2015-5553.html. 
  25. "iPage". http://www.newsonetv.tv/. 
  26. "PTV News". http://www.ptv.com.pk/ptvNews. 
  27. Naz, Ali. "PTV World English News Channel by Pakistan Television Corporation" (in en). https://news.paktron.net/2013/02/ptv-world-english-news-channel-by-pakistan-television-corporation.html. 
  28. Mediabites (23 May 2018). "Yousaf Baig Mirza Set To Launch New Broadcast News Channel for the Public" (in en-US). https://mediabites.com.pk/2018/05/yousaf-baig-mirza-set-to-launch-new-broadcast-news-channel-for-the-public/. 
  29. Dawn.com (26 June 2012). "Samaa TV" (in en). https://www.dawn.com/2012/06/26/samaa-tv-2/. 
  30. "Daily Times" (in en-US). https://dailytimes.com.pk/. 
  31. "Time News | Lyngsat". https://www.lyngsat.com/tvchannels/pk/Time-News.html. 
  32. Desk, News. "Sachal TV logo replaced with Such TV" (in en-gb). https://www.suchtv.pk/pakistan/item/5754-sachal-tv-logo-is-replaced-with-such-tv.html. 
  33. "VSH News" (in ur). http://vshnews.tv/. 
  34. "Waqt News" (in ur). https://waqtnews.tv/home-page.